KlokGroep przejmuje Grupę Adriaan van Erk

2 sierpnia 2022

21 lipca została podpisana umowa kupna pomiędzy KlokGroep a Adriaan van Erk Group z Bergambacht. Rok po przejęciu firmy Heilijgers, KlokGroep przejmuje kolejną renomowaną firmę i tym samym dołącza do grona 15 największych deweloperów/budowniczych w Holandii.

Roczne plany KlokGroep zakładały, że w najbliższych latach organizacja chce urosnąć do obrotów na poziomie 500 mln euro. Przejęcie grupy Adriaan van de Erk z nawiązką spełnia te ambicje. W ubiegłym roku obroty firmy budowlanej z Holandii Południowej wzrosły do prawie 200 milionów euro, a KlokGroep spodziewa się osiągnąć w tym roku obroty rzędu 400 milionów euro. Dzięki osiągniętej skali, dyrektor zarządzający Ton van de Klok spodziewa się, że będzie mógł lepiej reagować na wiele szybkich zmian na rynku. "Wraz z Adriaan van Erk Group przejmujemy nie tylko piękny rodzinny biznes, ale także rzemiosło i wiedzę. Ponadto będziemy mieli pełny zasięg w regionach, w których lubimy być aktywni. Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni z tego rozszerzenia rodziny Klok."

Piet van der Helm jest również zadowolony z przejęcia. Dyrektor generalny Adriaan van Erk Group mówi: "Aby zabezpieczyć ciągłość naszej organizacji, wraz z założycielem Josem van Erk, udaliśmy się na poszukiwanie strony, której kultura, wartości i standardy pasowały do naszej. Szukaliśmy również korzyści wynikających z synergii, takich jak siła innowacji i ambicje zrównoważonego rozwoju. W KlokGroep znaleźliśmy cały pakiet. Przejmują oni naszą firmę, ale zachowamy naszą tożsamość. Obecny zespół zarządzający będzie kierował organizacją pod kierownictwem Arie Houwelinga i Bartjana van Haarena."

"Nasza nazwa i miejsca pracy naszych 160 pracowników zostaną zachowane" - kontynuuje Van der Helm. "Tylko ja sam zamierzam zrobić krok w tył. Po śmierci Josa van Erka, pod koniec ubiegłego roku, pozostałem na stanowisku aż do sfinalizowania sprzedaży. Teraz nadszedł czas, aby zrobić miejsce. Zostawiam organizację za sobą ze spokojnym umysłem".

Oprócz Adriaan van Erk Ontwikkeling, do grupy Adriaan van Erk należą Adriaan van Erk Bouw, Rehorst Bouw, Slavenburg Bouw i Adriaan van Erk Timmerfabriek. KlokHolding przejmuje również wszystkie pozycje gruntów, w sumie około 4.500 domów. Adriaan van Erk posiada duże pozycje w Amsterdamie, Leiden, Amstelveen i Weesp, które zostaną zagospodarowane w najbliższej przyszłości lub są już w trakcie realizacji.

Przejęcie było nadzorowane przez Hemingway Corporate Finance i jest nadal przedmiotem przeglądu przez holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynku. Bezzwłocznie, formalne przeniesienie 100% udziałów nastąpi na początku września. KlokGroep będzie większościowym udziałowcem, firma inwestycyjna PNO Pactum zajmie się pozostałą częścią. W procesie przejęcia KlokHolding był wspierany przez KPMG i Van Iersel Luchtman Advocaten.

O KlokGroep

KlokGroep to silna finansowo firma rodzinna z 100-letnim doświadczeniem. Dzięki silnym podstawom finansowym holdingu i osiągniętej skali, Van de Klok, Novaform i Heilijgers, zatrudniające ponad 350 pracowników, są w stanie zajmować się dużymi sprawami (lokalowymi) oraz przejmować i zarządzać ryzykiem klientów.

O Adriaan van Erk Group

Adriaan van Erk Group jest dynamiczną i elastyczną firmą, w której jakość, wydajność i systematyczne podejście są najważniejsze. Intensywna wymiana wiedzy pozwala spółkom operacyjnym na zapewnienie wysokiej jakości. Adriaan van Erk Ontwikkeling jest silnym graczem na rynku, jeśli chodzi o rozwój atrakcyjnych projektów nieruchomości. Adriaan van Erk Bouw, Rehorst Bouw i Slavenburg Bouw są wszechstronnymi przedsiębiorstwami budowlanymi, które potrafią odpowiednio reagować na życzenia i wymagania klientów i użytkowników końcowych w zakresie budownictwa mieszkaniowego i niemieszkalnego.

Aktualności
Deel dit verhaal