Kolejny znaczący wzrost obrotów i marż KLOKGROEP

Rok 2019 był dobrym rokiem dla KlokGroep. Obroty wzrosły o ponad 10% w porównaniu z rokiem 2018, osiągając rekordowy poziom prawie 250 milionów euro. Również wynik brutto KlokGroep szósty rok z rzędu był wyższy i wyniósł ponad 21 mln euro. W oddziałach Novaform w Niemczech i w Polsce obserwujemy również sukcesywny wzrost obrotów i zysków. Jesteśmy z tego bardzo dumni!

Zdecydowany i wyróżniający się

W 2019 r. jednym z naszych priorytetów była realizacja tańszych mieszkań w celu zaspokojenia zmieniającego się popytu na rynku mieszkaniowym. W tym zakresie również zrealizowaliśmy nasze plany. Nasze przemyślane koncepcje umożliwiają nam wciąż szybszą i bardziej efektywną realizację wysokiej jakości mieszkań dla różnych grup docelowych. Mocno stawiamy na przyszłość poprzez dalszy rozwój budynków prefabrykowanych i budowę modułową. Razem z Novaform wprowadziliśmy "metr kwadratowy Novaform" (Novaform2), który w tym roku wdrożyliśmy również w Polsce i w Niemczech. Wszystkie placówki Novaform wykazują zdrowy wzrost obrotów i zysków. W wyniku tego wzrostu niemiecki oddział przeniósł się niedawno do większego biura w Düsseldorfie. A w polskim Koninku zakupiono dodatkowe grunty pod realizację 250 mieszkań.

O tym, że jesteśmy w stanie wyróżnić się w sektorze nieruchomości, świadczy kilka nagród specjalnych, które otrzymaliśmy za nasze projekty w Holandii w 2019 roku. Na przykład przekształcona w Arnhem stara zasadnicza szkoła zawodowa De Boulevard zdobyła nagrodę publiczności podczas "De nacht van de architectuur” (tł. Noc architektury), a specjalny kompleks apartamentowców Novaform Belvedère został uhonorowany dwoma nagrodami: nagrodą architektoniczną Hilversum i prestiżową Betonprijs w kategorii Budownictwa mieszkaniowego.

Ciągłe inwestycje

Po raz kolejny zwiększyła się liczba pracowników, co stanowi kapitał KlokHolding, w który musimy stale inwestować we właściwy sposób. W tym celu rozpoczęliśmy proces zmian w 2019 roku przy wsparciu zewnętrznych specjalistów. W tej kwestii krytycznie patrzymy na siebie, badamy i określamy, co należy zmienić.

Efekty Kryzysu związanego z koronawirusem jeszcze nieznane

W normalnych warunkach tendencja wzrostowa z ostatnich lat utrzymywałaby się również w roku 2020. Portfele zamówień poszczególnych działów są dobrze wypełnione i spodziewamy się, że w 2020 r. osiągniemy obroty w wysokości około 245 mln euro. Nie jest jednak jeszcze jasne, jakie skutki będzie miał kryzys związany z koronawirusem. To, jak wysokie będą ostatecznie obroty, zależy po części od wyników sprzedaży projektów, które mają zostać zrealizowane pod koniec 2020 r., oraz na początku 2021 r.

Na razie wszystkie projekty realizowane są zgodnie

z harmonogramem. Co więcej, jest to jedno z tych wyzwań, które lubimy podejmować i które doskonale pasuje do naszego prawie stuletniego DNA i naszej nowej misji:

"Rodzinna firma oparta na solidnych fundamentach, która z odwagą tworzy przyszłościowe środowisko życia."

Pod tym linkiem możesz zapoznać sie z raportem finansowym za rok 2019

Aktualności
Deel dit verhaal