Metr kwadratowy Novaform- Twoja lepsza przestrzeń życia

“Metr kwadratowy to najczęściej używana w naszej branży jednostka, która służy za metaforę w historii, którą chcemy opowiedzieć. Kim jesteśmy, co reprezentujemy, jak widzimy przyszłość i gdzie możemy wnieść dodatkową wartość.” Mówi Edwin Kolkhuis Tanke, dyrektor generalny Novaform.

Pod koniec 2019 roku Novaform uruchomiła nowy projekt: ‘de Novaform2’, poprzez który firma chce dać wyraz poczuciu odpowiedzialności za wartościowe wypełnienie dostępnych metrów kwadratowych. Novaform wyróżnia się spośród innych deweloperów pomysłowym i efektywnym wypełnieniem niewykorzystanych i niezagospodarowanych przestrzeni tak, by lepiej pasowały do otoczenia. To wymaga zastosowania innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań. Paul van den Heuvel, zastępca dyrektora oddziału w Eindhoven: “Myślę, że za mało mówimy o dość wyjątkowych cechach naszych projektów, które dla nas stały się czymś powszechnym. Każdy metr kwadratowy to stosowanie innego rozwiązania. Na przykład projekt tamy w Zwolle, który może zapobiec zalaniu miasta. Przy projekcie współpracowaliśmy z prowincją, miastem i administracją zasobów wodnych. Z tego powodu projekt można uznać za ‘deltaproof’. Możemy być z tego dumni.”

Prefabrykacja

“Nasza praca to stawianie czoła wyzwaniom. Podczas wstępnej analizy zwracamy zawsze uwagę na czynniki środowiskowe i stronę techniczną obszaru, i zastanawiamy się nad tym, jak zastosować na nim metody konstrukcyjne. Na przykład wieżowiec De Bankier, powstający we współpracy z CRA Vastgoed w centrum Tilburga, budujemy całkowicie modułowo, ponieważ nie dysponujemy w tym miejscu placem budowy. Cały budynek powstaje z prefabrykowanych elementów i jest budowany właściwie jak z klocków LEGO.” mówi Edwin Kolkhuis Tanke, dyrektor generalny Novaform.

Zmieniające się potrzeby mieszkaniowe

„Novaform realizuje wiele zintegrowanych inwestycji zagospodarowania przestrzennego o zróżnicowanej ofercie mieszkaniowej w sektorze prywatnym, dla inwestorów zajmujących się wynajmem nieruchomości oraz na wynajem socjalny. Klientami są głównie osoby prywatne, ale także inwestorzy instytucjonalni i spółdzielnie mieszkaniowe.

Chcielibyśmy włączyć się w pokonywanie stojących przed nami wyzwań. Populacja holenderska zwiększy się w 2035 roku prawdopodobnie o milion osób, a do 2060 roku, według danych holenderskiego Centralnego Biura Statystycznego (CBS), ma wzrosnąć do 20 milionów osób”, mówi Edwin Kolkhuis Tanke, dyrektor generalny Novaform.

“To oznacza, że musi powstać wiele nowych miejsc zamieszkania i że trzeba na to spojrzeć w inny sposób. W przyszłości Będzie też o wiele więcej jednoosobowych gospodarstw domowych, w których potrzeby mieszkaniowe są inne.”

Wyraźna wartość dodana

“Ponieważ budujemy na obszarach śródmiejskich, już teraz jesteśmy zajęci prognozowaniem rozwoju”. “Trzeba więcej eksperymentować”, dodaje Edwin Kolkhuis Tanke, dyrektor generalny Novaform. “Więcej pracy modułowej, konceptualnej. Na przykład montaż odbywający się na placu budowy. Dzięki ‘Novaform2’ pokazujemy, że nie tylko troszczymy się o przyszłość, ale także że wyznaczać trendy w branży. Ze wszystkimi zmianami, które są konieczne, by tworzyć przyszłościowo i nie tylko w odniesieniu do mieszkań, ale też dla kompletnych środowisk życia. Tak, by nasza wartość dodana była wyraźna”.

Aktualności
Deel dit verhaal