Mosaic World i Novaform Polska zawarły umowę zakupu mieszkań na wynajem dla inwestorów

26 września 2023

Mosaic Poland Holding - część Mosaic World - podpisał z Novaform Polska umowę zakupu i budowy 98 mieszkań na wynajem oraz 138 miejsc parkingowych w Poznaniu. Jest to pierwsza tego typu umowa zawarta przez oddział Novaform w Polsce.

Mieszkania powstaną w dwóch budynkach wchodzących w skład ostatniego etapu osiedla Nove Olendry zlokalizowanego w popularnej dzielnicy Naramowice. Łącznie Novaform wzbogaciła poznańską dzielnicę o niemal 450 wysokiej jakości mieszkań.

Dzięki temu zakupowi Mosaic World po raz pierwszy rozwija swoje skrzydła w Polsce, działając obecnie w czterech krajach europejskich. Według dyrektora zarządzającego Olafa Terpstry, Mosaic od dawna chciał zainwestować w Polsce, a ten zakup przyspieszył ten proces. Poprzez swoją spółkę zależną, B-Right Urban Living, Mosaic spodziewa się również nabyć pierwsze projekty deweloperskie.

Novaform Polska jest polską spółką zależną Novaform Holding i częścią KlokGroep. Novaform działa z własnym biurem w Polsce od 10 lat i zrealizował już bardzo ciekawe portfolio projektów.

Budowa mieszkań rozpocznie się jeszcze w 2023 roku. W listopadzie 2025 r. zostaną one przekazane Mosaic pod klucz i bez umeblowania. "Dzięki tej sprzedaży na rzecz Mosaic, partnera, z którym współpracujemy od wielu lat w Holandii, jako deweloper zdecydowanie wkraczamy na rynek strukturyzowanych mieszkań na wynajem dla inwestorów również w Polsce" - mówi Edwin Kolkhuis Tanke, dyrektor zarządzający Novaform Holding. "Polski rynek był do tej pory dość niezbadany, ale zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem w ramach zdrowego rynku mieszkaniowego rośnie" - dodaje.

Novaform i Mosaic wyraziły chęć współpracy również przy innych polskich projektach.

Aktualności
Deel dit verhaal