Pięć Tiny Houses i 127 innych mieszkań w Tienvoet w Heinenoord

Novaform we współpracy z Kroon & De Koning wygrała w Heinenoord przetarg na rozbudowanie miasteczka o 132 nowych mieszkań. Gmina Hoeksche Waard wybrała projekt w procedurze przetargowej, w której brali udział też inni deweloperzy.

Historia oraz obecny układ miasteczka i otaczający ją krajobraz były inspiracją dla projektu. Obejmuje on trzy nowe strefy, które wzmocnią charakter miasteczka i połączą je z okolicą:

‘De Laan’: nowa, majestatyczna i zielona “brama” prowadząca do miasta.

‘De Waard’: zielona wstążka przechodząca przez teren, na którym mieszkańcy mogą oddać się rekreacji.

‘De Kreek’: szeroki wodny krajobraz po wschodniej stronie miasteczka, dla rozrywki i zabezpieczenia przed wodą.

W nowej dzielnicy pojawią się zarówno mieszkania na sprzedaż jak i pod wynajem: szeregowce, bliźniaki, a także domy wolnostojące. Według projektu ma się tam znaleźć również kilka pustych działek i pięć małych mieszkań dla początkujących na rynku nieruchomości, tak zwanych ‘Tiny Houses’.

W projekcie ważne jest przystosowanie się do zmian klimatu i wydajne korzystanie z materiałów. Żadne z mieszkań nie będzie miało przyłącza gazowego, będą natomiast wyposażone w urządzenia zmniejszające zużycie energii. W mieszkaniach socjalnych ma ono być wręcz równe zeru. W przestrzeniach publicznych pojawią się różne urządzenia wspierające zrównoważony rozwój, takie jak strefa buforowa wzdłuż zbiorników wodnych, przepuszczające wodę utwardzenia, obszary zacienione, zielone dachy i wytwarzający energię plac zabaw. Znajdzie się też miejsce na trasy rowerowe i dla spacerowiczów oraz na wiele zieleni w postaci żywopłotów, drzew i krzewów. Parkowanie będzie się odbywało w wyznaczonych do tego miejsca. Pojawią się punkty ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Propozycja planu budowy nowego osiedla będzie w kolejnych miesiącach dalej opracowywana, a w połowie 2020 zostanie on wcielony w życie. Według oczekiwań w roku 2021 zostanie wbity pierwszy pal pod budowę.

Aktualności
Deel dit verhaal