Syntrus Achmea RE&F nabywa duży portfel nieruchomości mieszkalnych od Novaform i Van de Klok

1 czerwca 2017

Syntrus Achmea Real Estate & Finance kupuje w imieniu jednego ze swoich klientów 355 nieruchomości o średniej cenie od Novaform Deweloperzy i Van de Klok. Portfel obejmuje 190 domów jednorodzinnych i 165 apartamentów w Amsterdamie, Nijmegen, Den Bosch, Tilburg, Best, Waalre, Oosterhout i Leerdam, które zostaną zrealizowane w latach 2017-2020.

Jednocześnie Syntrus Achmea RE&F sprzedaje w imieniu klienta portfel gruntów o powierzchni 18 hektarów w Brabancji Północnej i Geldrii na rzecz banku gruntów Van de Klok i Novaform. Ponadto klient otrzymuje od dewelopera prawo do zakupu kolejnych 250 domów z wejściem z poziomu ulicy. Transakcja została ogłoszona dziś po południu na giełdzie nieruchomości Provada w Amsterdamie.

190 domów jednorodzinnych w Nijmegen, Tilburgu, Best i Leerdam ma średnią powierzchnię 122 m2. 165 apartamentów w Amsterdamie, Den Bosch, Waalre i Oosterhout ma powierzchnię od 73 do 82 metrów kwadratowych. Domy są energooszczędne, co oznacza, że najemcy mają niższy rachunek za energię. Dokładna kwota czynszu zostanie podana na początku najmu, pół roku przed odbiorem.

„W Holandii popyt na nieruchomości w średniej cenie za wynajem jest wysoki, zarówno wśród osób poszukujących domu, jak i inwestorów instytucjonalnych”, mówi Rob Vester, dyrektor firmy deweloperskiej Syntrus Achmea RE&F. „Cieszymy się, że dzięki tej ogromnej transakcji możemy optymalnie służyć interesom naszych klientów, jednocześnie pomagając ośmiu dużym i małym gminom w tworzeniu nowoczesnych, niedrogich i energooszczędnych domów”.

„Wyjątkowa oferta”, mówi Edwin Kolkhuis Tanke, dyrektor generalny Novaform. „Od lat dobrze współpracujemy z Syntrus Achmea RE&F, ale ta umowa przenosi współpracę na wyższy poziom. Dzięki temu wzmacniamy się nawzajem, a do realizacji naszych projektów możemy przystąpić „z marszu”. Dzięki Syntrus Achmea RE&F określamy ramy, a następnie tworzymy niestandardową ofertę. Dokładne opracowanie planu następuje później. Wyjątkiem są domy w Rijzertlaan Den Bosch i Wonen Hartje Waalre. Zostały one już w pełni opracowane, ponieważ budowa rozpocznie się wkrótce.”

Aktualności
Deel dit verhaal