Laapersveld Hilversum, domy szeregowe widok z przodu
Laapersveld Hilversum, domy jednorodzinne i domy bliźniacze
Laapersveld Hilversum, przedni widok
Laapersveld Hilversum, dom w zabudowie bliźniaczej z podjazdem
 Laapersveld Hilversum, dom szeregowy widok z przodu
Laapersveld Hilversum, fasada domu szeregowego

Laapersveld, Hilversum

OdniesienieProjekty na terenie NiderlandówŚródmieście
10 bliźniaków, 1 dom wolnostojący połączony z sąsiednim, 19 szeregowców (w tym segmenty skrajne)

W Laapersveld Novaform stworzyła piękne nowe osiedle z jednym domem wolnostojącym połączonym z sąsiednim, dziesięcioma majestatycznymi bliźniakami w stylu lat 30., a także kilkoma domami w zabudowie szeregowej z przestronnymi ogrodami. To kameralny i ekskluzywny projekt w mieście, w którym występuje mało nowej zabudowy. Mieszkania są usytuowane na pięknych, przestronnych działkach. Umiejscowienie jest idealne, w bliskiej odległości do centrum.

Miasto Hilversum charakteryzuje wyrazista zabudowa w stylu przypominająca lata 30. ubiegłego wieku. Dlatego też Novaform postanowiła stworzyć projekt nawiązujący do tego stylu. Mieszkania zaprojektowano tak, aby cechy charakterystyczne tamtych czasów były widoczne, a jednocześnie nadano im nowoczesną interpretację. Spójność architektury, przestrzeni publicznej i miejskiego otoczenia zaowocował powstaniem klimatycznego osiedla, dodającego miastu uroku.

Elewacje charakteryzują wielkie okapy dachowe, zadaszenia, wykusze i elementy dekoracyjne. Elementy z lat 30. pojawiają się na elewacjach w postaci gzymsów opaskowych, elewacyjnych, cofniętych spoin. Na elewację wybrano ciepły kamień w kolorze brązowo-oberżynowym. Wyjątkowy wyróżnikiem jest format cegły, którą cechuje podłużny kształt dzięki czemu tworzy ona na elewacji wyraźne poziome pasy pasujące do stylu lat 30.

Architekt
Rothuizen Architecten
Wykonawca
Bolwerk Weekers
projects_detail_page_director
Novaform Vastgoedontwikkelaars
Realizacja
Reuvers Bouw