Tienvoet, Heinoord

Tienvoet, Heinenoord

Nowa konstrukcja

Novaform we współpracy z Kroon & De Koning wygrała w Heinenoord przetarg na rozbudowę miasteczka o 132 nowe mieszkania. Gmina Hoeksche Waard wybrała projekt w procedurze przetargowej, w której brali udział też inni deweloperzy.

Historia i obecny układ miasteczka i otaczający ją krajobraz były inspiracją dla projektu. Obejmuje on trzy nowe strefy, które wzmocnią charakter miasteczka i połączą je z okolicą.

  • ‘De Laan’: de nieuwe, statige, groene entree van het dorp.
  • ‘De Waard’: een groen lint door het gebied waar buurtbewoners kunnen recreëren.
  • ‘De Kreek’: een breed waterlandschap aan de oostzijde van het dorp voor vermaak en waterbuffering.

W nowej dzielnicy pojawią się zarówno mieszkania na sprzedaż jak i pod wynajem: szeregowce, bliźniaki, ale i domy wolnostojące. Według projektu ma się tam znaleźć również kilka pustych działek i pięć małych mieszkań dla początkujących na rynku nieruchomości, tak zwanych ‘Tiny Houses’.

W projekcie ważne jest przystosowanie się do zmian klimatu i wydajne korzystanie z materiałów. Żadne z mieszkań nie będzie miało przyłącza gazowego, będą natomiast wyposażone w urządzenia zmniejszające zużycie energii. W mieszkaniach socjalnych ma ono być wręcz równe zeru. W przestrzeniach publicznych pojawią się różne urządzenia wspierające zrównoważony rozwój, takie jak strefa buforowa wzdłuż zbiorników wodnych, przepuszczające wodę utwardzenia, obszary zacienione, zielone dachy i wytwarzający energię plac zabaw. Znajdzie się miejsce na trasy rowerowe i dla spacerowiczów oraz na wiele zieleni w postaci żywopłotów, drzew i krzewów. Parkowanie będzie możliwe w wyznaczonych do tego miejsca. Pojawią się także punkty ładowania dla pojazdów elektrycznych.